ajánlott tét: 1 egység (bankroll 1 %-a)
odds: 1,75

2021.07.30 ; 14:30 ⏰

Indoklás:

Immár a csoportkör negyedik fordulójánál jár a férfi kézilabda-torna a tokiói olimpián, a továbbjutást illetően azonban maradtak még kérdőjelek az utolsó két körre. Németországnak és a Norvégiának minden esélye megvan arra, hogy a negyeddöntőbe jusson, azonban nem mindegy, hogy hányadik helyen teszik meg mindezt.

De ne szaladjunk ennyire előre, ugyanis nincs még lefutva az A-csoport. A brazilok hajnalban megnyerték a dél-amerikai rangadót az argentinok ellen, így az utolsó fordulóban ki-ki meccset játszanak majd a németekkel – aki győz, továbbjut. A norvégok ezzel szemben még a csoportgyőzelemért is harcban lehetnek mai sikerük esetén.

A skandináv együttes robbanásszerűen fejlődött az utóbbi években, s szinte hihetetlen, de 1972 után mindössze második alkalommal kvalifikált az olimpiára. A 2010-es évek második felében a norvégok betörtek Európa és a világ élvonalába, 2017-ben és 2019-ben is döntőt játszottak a vébén, igaz mindkettőt elveszítették. A kontinensbajnokságon egy bronzérem a legjobb szereplésük 2020-ból, ez azt is jelenti, hogy jelentős nemzetközi tornán még nem állhattak a dobogó legfelső fokán. Amennyiben így fejlődnek tovább, csak idő kérdése.

A német kézilabda sikertörténete sokkal régebbre nyúlik vissza, 1936-ban megnyerték első és eddigi egyetlen olimpiai aranyukat Berlinben. Legutóbb Rióban harmadikként zártak, és a két vereség ellenére Tokióban is jól szerepelnek. Hiába maradtak alul a csoportfavorit spanyolok és a franciák ellen is, mindkét alkalommal egy gól hiányzott a döntetlenhez, ez pedig jól példázza, hogy bárkit képesek megszorítani.

Nem várunk kevésbé szoros meccset a norvégok ellen sem, akik eddig a dél-amerikai kettőst tudták legyőzni, de valljuk be, azok papírforma sikerek voltak. A négy európai topválogatott egymás elleni mérkőzései szinte kivétel nélkül 1-2 gólos különbségeket hoztak, így remek lehetőséget látunk egy +1,5 gólos hendikep fogadásban.